вход на сайт

Войти Зарегистрироваться

Олександр Вілкул: «У рамках реалізації національного президентського проекту «Нове життя» у Дніпропетровській області створюється два перинатальних центри: обласний у Дніпропетровську та міжрайонний у місті Кривий Ріг»

Олександр Вілкул: «У рамках реалізації національного президентського проекту «Нове життя» у Дніпропетровській області створюється два перинатальних центри: обласний у Дніпропетровську та міжрайонний у місті Кривий Ріг»

Губернатор Дніпропетровщини Олександра Вілкула провів засідання регіонального комітету з економічних реформ з питань створення у Дніпропетровській області двох перинатальних центрів. Робота цих центрів забезпечить підвищення якості спеціалізованої медичної допомоги матерям та новонародженим.

«У рамках реалізації національного президентського проекту «Нове життя» у Дніпропетровській області створюється два перинатальних центри: обласний у Дніпропетровську та міжрайонний у місті Кривий Ріг. Задача регіональної влади забезпечити чіткій контроль за ходом та якістю робіт, адже мета цього проекту – підвищення якості медичних послуг під час «старту життя», - сказав Олександр Вілкул.

За статистикою, 5-7% дітей народжуються недоношеними. Такі малюки потребують не тільки кваліфікованої допомоги лікарів, а й спеціального медичного нагляду з використанням сучасного спеціалізованого обладнання.

Начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург звітувала на нараді щодо ходу робіт по створенню цих медичних закладів.

«Під керівництвом губернатора в Дніпропетровській області впроваджуються сучасні медичні технології охорони материнства і дитинства. До акушерських відділень перинатальних центрів зі всієї області направлятимуть вагітних жінок з ускладненнями. У обласному та міжрайонному перинатальних центрах буде сконцентровано новітнє спеціалізоване обладнання та висококваліфіковані фахівці. Це дозволить збільшити ефективність заходів по збереженню здоров’я матерів і малюків та підвищить безпечність тяжких пологів», – наголосила Валентина Гінзбург.

Обласний перинатальний центр створюється на базі обласної дитячої лікарні та Дніпропетровського пологового будинку № 2. У складі цього центру передбачено функціонування акушерського стаціонару потужністю 4 тисячі пологів у рік, а також неонатального центру для немовлят і відділення інтенсивної терапії. Заплановано, що обласний перинатальний центр почне приймати пацієнтів у червні наступного року.

У міжрайонному перинатальному центрі, який створюється на базі Криворізького пологового будинку № 2, вже працюють три відділення (пологове, гінекологічне та патології вагітних), а також сучасна центральна стерилізаційна, кисневий пункт, харчовий блок та котельня. Наразі під керівництвом губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула триває друга черга будівництва міжрайонного перинатального центру – неонатальний блок. Наприкінці цього року заплановано відкриття відділення патології та інтенсивної терапії новонароджених і клінічної лабораторії, які розташовані у неонатальному блоці.

Міжрайонний перинатальний центр, буде забезпечувати спеціалізованою медичною допомогою 850 тисяч жителів міста та п’яти прилеглих сільських районів: Широківського, Криворізького, Софіївського, Апостолівського та П’ятихатського.

Олександр Вілкул підкреслив важливість якісного проведення усіх необхідних робіт. «Молоді матері та діти – це майбутнє Дніпропетровщини, тому піклування про їхнє здоров’я – наш першочерговий обов’язок», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації.

Довідково:

Національний проект «Нове життя», який старував у 2011 році, здійснюється під патронатом Президента України Віктора Януковича. Мета проекту – забезпечення населення доступною висококваліфікованою медичною допомогою, створення комфортних умов для народження та виходжування дітей шляхом організації в Україні мережі перинатальних центрів.

Мета створення центрів – підвищення якості висококваліфікованої консультативно-діагностичної та лікувально-профілактичної допомоги жителям області шляхом концентрації в одному закладі акушерської, неонатологічної та педіатричної служб.

Перинатальний центр - це лікувально-профілактичний заклад, в якому надається допомога вагітній жінці під час виношування дитини та при пологах, а також створюються умови для післяродового супроводу породіллі та для лікування новонароджених. Таким чином перинатальний центр включає весь цикл, пов'язаний з очікуванням і народженням дитини. У завдання центру входить також консультації та лікування жінок, хворих на безпліддя.

У перинатальний центр у першу чергу, направляють жінок, які мають патології та жінок з групи високого ризику, коли очікуються ускладнення з народженням дитини, особливо, якщо необхідну допомогу неможливо надати в звичайному пологовому будинку.

Другие новости

Украинские медики уже знают английский
06-03-2012
 
Более 600 украинских медиков выучили английский язык с нуля до уровня Elementary, не считая тех, кто им уже владеет на уровне Advanced и продолжает совершенствоваться.
Олександр Вілкул: «Вже виконано 100 % підготовчих робіт для створення акушерського блоку регіонального перинатального центру»
06-12-2011
 
Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул провів робочу нараду щодо реконструкції акушерського блоку обласного перинатального центру, який створюється в рамках реалізації національного президентського проекту «Нове життя». Завдяки роботі центру буде значно покращено медичну допомогу дітям та матерям Дніпропетровщини.
Олександр Вілкул вручив Дніпропетровському клінічному об’єднанню швидкої медичної допомоги комп’ютерний томограф
02-12-2011
 
Олександр Вілкул провів в Дніпропетровському клінічному об’єднанні швидкої медичної допомоги робочу нараду щодо підвищення якості екстреної медицини та покращення технічного забезпечення медичних закладів області. Губернатор вручив лікарям швидкої допомоги сучасний комп’ютерний томограф, який дозволить проводити своєчасну діагностику та допоможе лікарям поставити точний діагноз.
Больничный лист для украинцев: новые правила запрещают болеть дольше 5 дней
10-11-2011
 
Кабинет министров Украины установил новые правила оплаты листов временной трудоспособности или попросту больничных. Согласно им, предприятия под страхом уголовной ответственности не могут оплачивать больничный, если работник утратил трудоспособность более чем на 5 дней.
Модернізація системи охорони здоров’я: 5 питань щодо медичної реформи
09-11-2011
 
На Дніпропетровщині набирає обертів модернізація системи охорони здоров’я. З цього приводу в читачів виникає багато важливих питань. На найбільш актуальні з них цього тижня нам відповідає заступник начальника головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Леонід Гінкота.
 

+ Работа для врачей

 

Новости рынка труда и поиска работы для врачей и фармацевтов в Украине.

добавить на Яндекс
 
powered by rabota.ua